Відеоформат - 2018. ПЕРЕМОЖЦІ

Цього року журі відеоформату було ще важче, ніж торік, адже на кононкурс надійшло 157 відеоробіт з 20 країн та республік: Україна, Австралія, Австрія, Вірменія, Греція, Грузія, Індія, Йорданія, Казахстан, Канада, Киргизстан, Кіпр, Норвегія, Португалія, РФ, США, Туреччина, Республіка Башкортостан, Республіка Татарстан!!!

До участі у ІІІ етапі було допущено 138 конкурсних програм 133 учасників – виконавців поезії Шевченка в режимі відеосюжетів, а до остаточного перегляду за результатами попереднього оцінювання відібрано 86 відеосюжетів українською та27-ма іноземними мовами (азербайджанська, англійська, арабська, бенґальська, білоруська, болгарська, вірменська, в’єтнамська, гагаузька, ґінді, грузинська, іспанська, казахська, киргизька, кримсько-татарська, німецька, норвезька, польська, португальська, російська, сербська, татарська, турецька, узбецька, українська, французька, чуваська)  у підномінаціях:

В.1 Шевченко мовою оригіналу – 34 відеосюжети.

         Зокрема:

В.1.1. читана поезія – 21;

В.1.2. співана поезія – 11; з них: відеокліп – 1;

В.1.3. театралізована поезія – 2.


В.2 Шевченко мовами світу – 23 відеосюжети
.

В.2.1. читана поезія – 22; з них: Діалог культур – 3.

В.2.2. співана поезія – 0;

В.2.3. театралізована поезія – 1.


В.3. Авторські програми про Шевченка – 19 відеосюжетів.

В.3.1. читана поезія про Шевченка – 2; з них: відеочитання – 1;

В.3.2 читана авторська поезія – 1;

В.3.3. співана поезія – 3;

В.3.3. власний музичний твір на слова Шевченка – 2;

В.3.4. театралізована постановка про Шевченка – 3;

В.3.5. танцювальна композиція – 1;

В.3.6 тематичні відеофільми – 7:

В.3.6.1. відеонарис – 3;

В.3.6.2. відеоекскурсія – 3;

В.3.6.3. фільм про Тараса Шевченка – 1.


В.4. Шевченкове багатоголосся. Флешмоб – 9 відеосюжетів.

В.4.1. читана поезія Шевченка мовою оригіналу – 2;

В.4.2. читана поезія Шевченка мовами світу – 7;

В.4.2. читана авторська поезія про Шевченка (присвяти) – 0.


Вирішено:

1) Висловити подяку за внесок у розвиток Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи»  організаціям-партнерам в Україні й закордоном (за списком).

2) Визначити переможцями конкурсу в номінації «Відеоформат читаної та співаної поезії Тараса Шевченка» та нагородити символічними подарунками таких конкурсантів:

УВАГА!!! ЯКЩО ПОКЛИКАННЯ НА ВІДЕО НЕ СПРАЦЬОВУЮТЬ, СКОПІЮЙТЕ І ВСТАВТЕ ЇХ У РЯДОК ІНТЕРНЕТ-БРАУЗЕРА

ГРАН-ПРІ

https://youtu.be/wJ8XFlMyC1A

1. Всеукраїнська молодіжна громадська організація України «Студентська Свобода» (Влас Шмідт, 21 р.; Україна, Київ; «І мертвим, і живим...», «Катерина», «Кавказ», «Заповіт», «Гайдамаки», «Треті півні», «І виріс я на чужині», «Доля», «І Архімед, і Галілей»; Шевченкове багатоголосся. ФЛЕШМОБ; мови виконання: українська, білоруська, французька, англійська, німецька, сербська, ґінді, в'єтнамська, польська (9);


ГРАН-ПРІ

https://youtu.be/RxR5nTyeRnw

2. Аандріта Махананд, 9 р. (Індія, Колката; «І небо невмите, і заспані хвилі…»; художнє читання, бенгальською (переклад Мрідули Гош);

ГРАН-ПРІ
https://youtu.be/5F8bSoLQbKI

3. Ілнар Ідіятов, 11 р. (Республіка Татарстан, м. Нижнєкамськ; твір про Шевченка: Марсель Галієв, ур. з повісті «Нигез» («Батьків дім»), татарською);

ГРАН-ПРІ

https://youtu.be/8sSGFRh8Mio

4. Гурт «Апокриф» (Михайло Невідомський, 30 р.; Україна, м. Буча Київської області; «Доля», співана поезія, українською).

І місце

https://youtu.be/n3yed7aZoWs

1. Міжнародний український ліцей ім. Т. Шевченка (Туреччина, м. Стамбул; учасники: Айбеков Барсбек, Сейс Альтаір, Абібулаєва Севілія, Ташкєнбаєва Сагдіана, Злобін Кирило, Елісова Мадіна, Міхеєнко Богдан, Михайловський Ярослав, Ліу Айбіке, Ендо Едвард, Рибченко Тетяна, Оруджева Арзу.; «Заповіт». Шевченкове багатоголосся. ФЛЕШМОБ 11-ма мовами світу: українською, киргизькою, казахською, узбецькою, кримськотатарською, французькою, німецькою, англійською, турецькою, іспанською, азербайджанською);

І місце

https://youtu.be/kO1q-LY7RmE

2. ГО «Міжнародний український культурно-освітній центр ім. Т. Шевченка» (Грузія, м. Тбілісі; Анніка Калугіна - 9р.; Анна Кобідзе - 11; Сніжана Патик - 17; Віталій Брежнєв - 20; Анна Самхарадзе - 23; Ніно Кобідзе - 14; Лукерія Старікова - 13р. Грузія) «І мертвим, і живим…» Шевченкове багатоголосся. ФЛЕШМОБ, українською та грузинською (переклад Джансуг Чарквіані);

І місце

https://youtu.be/5rmLsYv_7GI

3. Брежнєв Віталій, 20 р. (Грузія, м. Тбілісі, «Сон» (уривок з комедії), художнє читання, грузинською та українською; переклад - Джансуг Чарквіані);

І місце
https://youtu.be/w0x1uVx9qbc

4. Константин Гнатюк, Арсеній Осадчук, 9 р., (Австрія, м. Лінц; вихованці Української школи «Джерельце»; «Сонце заходить, гори чорніють»/«Die Sonne geht unter, dunkeln die Berge»; художнє читання; українською, німецькою; переклад - Ernst Weinert);

І місце

https://youtu.be/4L_hTlmjiv0

5. Юлія Вітранюк, 18 р. (м. Київ; «Зоре моя вечірняя»; співана поезія, українською);


І місце
https://youtu.be/4lcGWN3I_8U

6. Хмельницький академічний обласний театр ляльок (Україна, м. Хмельницький; драматична поема «ТАРАС», вистава за авторським твором Богдана Стельмаха; режисер вистави - Сергій Брижань, художник - Михайло Ніколаєв, композитор - Іван Пустовий;  українською).


ІІ місце

https://youtu.be/oWWP-1wTnag

1. Українська плейгрупа і школа «Коло», 2-14 р. (Австралія, м. Мельбурн; твори Т. Шевченка (уривки): «Село»; «Учітеся, брати мої», «Зацвіла в долині», «Мені тринадцятий минало...»; Шевченкове багатоголосся. ФЛЕШМОБ, українською);


ІІ місце

https://youtu.be/SAeMr1Jq9r0

2. Ніна Батенко (10 р.), Лоліта Мощенко (дор.) (Туреччина, м. Анталья; «На вічну пам'ять Котляревському» - уривок, художнє читання; «Зоре моя вечірняя» - співана поезія; українською);



ІІ місце

https://youtu.be/GL35uRXG8OM

3. Надія Аджарме, 10 р. (Йорданія, м. Амман, «Учітеся», художнє читання, українською);

ІІ місце

https://youtu.be/PCUOwCYuWN4

4. Дарина Линовицька, 13 р. (Киргизька Республіка, м. Бішкек; Діалог культур; художнє читання; три твори: 1) Т.Шевченко «Сон», українською, 2) «Ой гляну я, подивлюся» «Карайм сана, карай берем…», переклад киргизькою М. Ааматова; 3) Тоголок Молдо «Үлгү ырлар» (Зразкові пісні)).

https://youtu.be/AXXtsSXeUrY

ІІ місце

https://youtu.be/d0sBZMPG2VA

5. Крамаренко Андрій (Україна, Київ; «Думи», поезія, зібрана з декількох віршів Шевченка, художнє читання, українською);

ІІ місце

https://youtu.be/D4H2MsCwL0U

6. Зразковий художній колектив «Дитячо-юнацький вокальний ансамбль «УСМІШКА» (17 учасників 13-27 років; Україна, Луганська область, м. Сєвєродонецьк; «Заповіт», співана поезія, українською на муз. української народної пісні «Плине кача»; обр. для самодіяльного хору Ольги Панаріної; соліст – Черних Роман);


ІІ місце

https://youtu.be/J39FctEp_4M

7. Ольга Завидняк, Влада Лагода, дор. та гурт «UА kids», діти (Йорданія, м. Амман, «Коли вечірня зійде зоря» (автор музики та виконавець – О. Завидняк, слова – Вікторія Бричкова - Абу Кадум; співана поезія, авторський твір про Шевченка, українською);

ІІ місце

https://youtu.be/IKZqu_xcHgI

8. Естрадний театр «Шарж», 18-24 р. (Україна, м. Київ; «Незримим писане пером»; авторський твір про Шевченка, театральна постановка, українською).

ІІ місце

9. Уляна Єрьоменко, 13 р. (Республіка Башкортостан, с. Троїцький, Благоварський район; «Жница», художнє читання, російською);

ІІІ місце

https://youtu.be/pImHAk2et9Y

1. Великодальницький навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія» (с. Великикй Дальник Одеської області; Алієва Жасмін, Кедик Василь, Попряга Данило, Підгорна Марія, Дайюб Фарах, 10-13 р.; «Заповіт». ФЛЕШМОБ 5-ма мовами світу: азербайджанською, гагаузькою, болгарською, білоруською, арабською);

ІІІ місце

https://youtu.be/JDNAeZQjrwI

2. Богдана Клепп, 12 р. (Норвегія, м. Осло; Українська школа «Еллісів» в Осло; «TestАmentet» – «Заповіт»; художнє читання, норвезькою; переклад – Стефан Александер Фриденлюнд);

ІІІ місце
https://youtu.be/cQav0sthdLg

3. Едіє Катаман, 21 р. (Туреччина, м. Анкара; «Заповіт», художнє читання, турецькою, переклад Ешреф Шем'їзаде);

ІІІ місце

https://youtu.be/XSd5IXm59Bk

4. Ольга Гурьянова, 15 р. (Республіка Татарстан, Нижнєкамський МР, «Молитесь, братие, молитесь», художнє читання, російською);

ІІІ місце
https://youtu.be/WYl-MKk0nB8

5. Альона Гордєєва, 15 р. (Республіка Татарстан, м. Казань; «О боже мій милий», художнє читання, чуваською; переклад Ірини Трифонової);


ІІІ місце
https://youtu.be/i7sqz3v8FlU

6. Софія Кутєпова, 9 р. (Республіка Татарстан, м. Казань; «Тече вода в синє море», художнє читання, українською);


ІІІ місце

https://youtu.be/jTS5_WiqPgQ

7. Відеостудія імені Івана Миколайчука, дор. (Україна-Казахстан «Кобзар в степах Казахстану», фільм, українською, за однойменною книгою Є.Козака);


ІІІ місце

https://youtu.be/fk2tCnLnkCc

https://youtu.be/5J_5ieWrtA4

https://youtu.be/1sfLnLtFks8

https://youtu.be/dTCHxU0IdvA

https://youtu.be/7OF3I87Wl6o

8. Студія «Джерело» при Черкаській районній станції юних техніків Черкаської районної ради, керівник – Олександр Павлов (с. Мошни Звенигородського р-ну Черкаської обл.) – за тематичні відеофільми «Т.Г. Шевченко в с. Мошни», «Розмова», «Музей Т.Г. Шевченка у с. Мошни», «Село», «Два митці Черкащини», українською).


ІІІ місце

https://youtu.be/YNnPMXcZuHQ

9. Оксана Раскевич, 41 р. (Україна, Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Мошни; «Пісня про музей Кобзаря» (авторський твір, співана відеоекскурсія музеєм Шевченка, українською);


ІІІ місце

https://youtu.be/_I25cgmoBNY

10. Ярослав Семьонов, 17 р. (Україна, Луганська область, м. Сєвєродонецьк; «Ми вкупочці колись росли...», уривок-колаж, художнє читання, українською; Сєвєродонецький міський Центр дитячої та юнацької творчості, гурток «ТАНДЕМ», кер. Жорнік Інна Леонідівна);

ІІІ місце

https://youtu.be/E_H-ALyDhL0

11. Український драматичний театр «Заграва», 17-72 р. (Канада, м. Торонто; художнє читання; французькою, англійською, українською);

ІІІ місце

https://youtu.be/XBvUEeUmqGY

12. Андрій та Дарина Максимови, 30 та 26 р. (США, м. Новий Орлеан; Діалог Галі та Назара з п’єси «Назар Стодоля», театралізована поезія, українською).

Мистецька Надія

https://youtu.be/2kWttdfuOKU

1. Софія Ковалевська, 3 р. (Норвегія, м. Ліллесанд; «Зацвіла в долині червона калина», співана поезія, українською);



Мистецька Надія

https://youtu.be/otZCo9aczNw

2. Станіслав Сай, 7 р. (Португалія, м. Фару, Українсько-португальський освітньо-культурний центр «Школаім. Т. Шевченка»; «У нашім раї на землі...» (уривок); художнє читання, українською);


Мистецька Надія

https://youtu.be/wi-ScnC50gI

3. Микола Дерев’янченко, 6 р. (Норвегія, м. Осло; Недільна школа «Кобзар»; «І досі сниться»; художнє читання, українською);

Мистецька Надія

https://youtu.be/XUHOWTawHtM

4. Олександр Михайловський, 7 р. (с. Гута-Яцьковецька Дунаєвецького району Хмельницької області; «Зоре моя вечірняя!»; читана поезія, українською);


Мистецька Надія

https://youtu.be/cdQ1x_Qo_kc

5. Анніка Калугіна, 9 р. (Грузія, м. Тбілісі; «Міжнародний український культурно-освітній центр ім. Т. Шевченка»; «До Основ’яненка»; художнє читання; грузинською та українською; переклад Рауль Чілачава);

Мистецька Надія

https://youtu.be/PzQL23P-S9w

1. Остап Нестеровський, 13 р. (м. Львів; «Якби зострілися ми знову»; художнє читання, співана поезія, власний музичний супровід на бандурі).

# завершення списку нагороджених